Artykuły filtrowane wg daty: marzec 2023

ZTM ogłosił zmiany w stołecznej komunikacji na nadchodzące święta. Oto co z nich wynika dla linii przechodzących przez Sadybę.

Dział: WIADOMOŚCI

Zaciekła walka trwała do końca. Po przedwojenną willę zgłosiło się aż 15 chętnych.

Dział: WIADOMOŚCI

Choć za oknem bywa zimno i czasem prószy śnieg, służby porządkowe i stołeczni urzędnicy już przygotowują się do rozpoczęcia sezonu kąpielowego na Jeziorku Czerniakowskim. Tym razem chcą podnieść bezpieczeństwo na tym terenie, stawiając bardziej na koordynację działań i współpracę z mieszkańcami

Dział: WIADOMOŚCI
poniedziałek, 27 marzec 2023 16:36

Na Sadybie (też) buzowało gangsterskie życie

Stara Sadyba jest cicha i spokojna. Ale jeszcze 20 lat temu miała też swoją mroczną stronę, o której wiedzą nieliczni. Tu wychował się szef mafii mokotowskiej, a w porachunkach zginęło ponad dziesięciu mężczyzn.

Dział: SADYBA NIEZNANA

Nawet stare kamienice, objęte ochroną konserwatorską, mogą być chodliwym towarem na rynku nieruchomości. Tak uważa niewielki stołeczny deweloper, który – jeśli mu się uda – przetrze szlak dla podobnych inwestycji na starej Sadybie.

Dział: WIADOMOŚCI

Przechodnie nie zobaczą tej tabliczki zza płotu. Na posesji nie zobaczą też żadnych śladów żydowskiej przeszłości, o której przypomina. Tym ważniejsze, by o tej historii jak najczęściej pisać i mówić. O tym jak to robić, by miało sens, i jaki przynosi efekt opowiada nam przewodnik grup licealistów z Izraela, który zagląda do ukrytego dworku koło Jeziorka Czerniakowskiego już od ponad 10 lat.

Dział: WIADOMOŚCI

Jak co roku, doceniamy tych, którzy najaktywniej działają na rzecz starej Sadyby. W tegorocznym zestawieniu jury wybrało dominatorkę, żonę, która prześcignęła męża i mnóstwo nowych twarzy.

Dział: WIADOMOŚCI

To był pierwszy dzień wiosny, tak jak dziś. 20 marca 2013 roku ruszył portal Sadyba24.pl. Co zmieniło się przez te 10 lat?

Dział: WIADOMOŚCI

Siedziba OSiR Mokotów nad Jeziorkiem Czerniakowskim idzie właśnie do gruntownego remontu. W ramach prac budowlanych nie tylko powstaną nowe instalacje i wzmocnione fundamenty, ale też przebudowane zostanie wnętrze budynku. Szef instytucji zdradza nam, w którym kierunku pójdą zmiany.

Dział: WIADOMOŚCI

Ruszyły prace przy gruntownym remoncie budynku OSiR przy Jeziorku Czerniakowskim. Na razie na papierze. Namacalne efekty powinniśmy zobaczyć do końca tego roku.

Dział: WIADOMOŚCI
Strona 1 z 2

Copyright © Sadyba24.pl             O nas   |    Zostań reporterem   |   Reklama   |    Kontakt    |   Modyfikacje: Tomold