Artykuły filtrowane wg daty: styczeń 2023

W grudniu miała powstać wstępna koncepcja zasilania w wodę Jeziorka Czerniakowskiego. Miała służyć miastu i deweloperom za drogowskaz w zabudowie okolic zbiornika. Wiemy, dlaczego zawetował ją ratusz i co jeszcze trzeba z nią zrobić.

Dział: WIADOMOŚCI

Na aukcji w kawiarni Zegarmistrzowska na Sadybie licytowano ponad 40 przedmiotów. Wszystkie przychody trafiły na konto Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.

Dział: WIADOMOŚCI

Spółka Tramwaje Warszawskie poinformowała dziś o podpisaniu kontraktu na budowę linii tramwajowej wzdłuż ul. św. Bonifacego na Stegnach. Będzie to odnoga tramwaju do Wilanowa.

Dział: WIADOMOŚCI

Do najnowszej edycji budżetu obywatelskiego mieszkańcy starej Sadyby zgłosili głównie projekty dotyczące pobliskiego rezerwatu przyrody,  ochrony środowiska i rekreacji na łonie natury. 

Dział: WIADOMOŚCI

Przy boisku szkoły podstawowej na ul. Limanowskiego w Warszawie odkryto we wtorek rano zwłoki 26-letniej kobiety.

Dział: WIADOMOŚCI

Ostatni, trzeci fragment opowieści o nieistniejącym już skrzyżowaniu z pogranicza Czerniakowa i Sadyby – tym razem w roli głównej: ubek Homa, malarz Franciszek Starowieyski i zabójca księdza Popiełuszki, Grzegorz Piotrowski. Całość można przeczytać w książce Marka Karpińskiego "Puzzle pamięci" z 2021.

Dział: SADYBA NIEZNANA

Dzięki projektowi, który ruszy na Sadybie z początkiem marca, babcie i dziadkowie mogą poczuć się wyjątkowi znacznie dłużej niż przez jeden dzień w roku, w dniu ich święta. Sprawią to wnuki, które na kilka tygodni staną się w tym celu dziennikarzami i fotografami z krwi i kości.

Wysoka inflacja, drogie kredyty hipoteczne, niepewność na rynku pracy – to wszystko powoduje, że popyt na mieszkania spadł ostatnio o połowę w stosunku do ubiegłego roku. Niektórzy deweloperzy wstrzymują się z budową, aby przeczekać złe czasy. Tymczasem inwestorzy znad Jeziorka Czerniakowskiego naciskają miasto, by jak najszybciej dało im zielone światło na postawienie tam całych nowych osiedli.

Dział: WIADOMOŚCI

Brak koncepcji zasilania zbiornika, to zła wiadomość dla zbiornika, ale jeszcze gorsza dla urzędowych planów rozwoju miasta i dla deweloperów. Od powstania koncepcji zależy bowiem możliwość rozpoczęcia inwestycji mieszkaniowych na pobliskich polach przy Trasie Siekierkowskiej.

Dział: WIADOMOŚCI
środa, 18 styczeń 2023 06:37

Skrzyżowanie, którego nie ma (cz.2)

Marek Karpiński dalej snuje swoją opowieść o miejscu swojego dzieciństwa - styku inteligenckiej Sadyby z robotniczo-przestępczym Czerniakowem. Całość opowieści można przeczytać w jego książce "Puzzle pamięci" z 2021.

Dział: SADYBA NIEZNANA
Strona 1 z 2

Copyright © Sadyba24.pl             O nas   |    Zostań reporterem   |   Reklama   |    Kontakt    |   Modyfikacje: Tomold