Artykuły filtrowane wg daty: wrzesień 2022

Od kilku dni na parkingu centrum handlowego na Sadybie można ładować auta elektryczne całkowicie za darmo. Aby skorzystać z tej usługi, kierowca musi jedynie pokryć standardową opłatę za parking na terenie galerii.

Dziś mijają trzy lata od kiedy kilkaset osób wyszło na brzeg Jeziorka Czerniakowskiego, by zaprotestować przeciwko zabudowie jego okolic. Urzędnicy ze stołecznego ratusza ogłosili wtedy powstanie zespołu roboczego ds. rezerwatu. Co z obietnic udało się zrealizować?

Dział: WIADOMOŚCI

O tym, co się stało w piwnicy ich domu, mieszkańcy Sadyby dowiedzieli się przypadkiem, przeglądając Internet. Tam natknęli się na wspomnienia osób, które przeżyły ukrycie i rozstrzelanie podczas Powstania Warszawskiego.

Dział: SADYBA NIEZNANA

Ostrzeżenie dla mieszkańców okolic dotyczy najbliższego tygodnia. Początek już w środę.

Dział: WIADOMOŚCI

Wojewódzki konserwator zabytków najpierw zgodził się na remont, a potem go zablokował. Po interwencji ministerstwa kultury, przystał w końcu na rozwiązanie, które ma zadowolić wszystkich.

Dział: WIADOMOŚCI

Mieszkańcy Sadyby proszą o namalowanie pasów dla pieszych na moście nad Jeziorkiem Czerniakowskim. Urzędnicy zamiast pasów widzą tu inne rozwiązanie, które weszło do prawa dopiero kilka dni temu.

Dział: WIADOMOŚCI

Dom ma zapewniać bezpieczny azyl dla uchodźców na okres do 3 miesięcy.

Dział: WIADOMOŚCI

Zarząd Zieleni będzie musiał wkrótce zdecydować, jaką przyjąć formułę prowadzenia nowego obiektu integrującego mieszkańców na starej Sadybie. Szukając możliwych rozwiązań, sprawdziliśmy, na jakich zasadach działają podobne obiekty w Warszawie.

Dział: WIADOMOŚCI

Na Sadybie całkiem za darmo można wziąć udział w serii warsztatów muzyczno-wokalnych, finansowanych przez dzielnicę Mokotów.

Strona 1 z 2

Copyright © Sadyba24.pl             O nas   |    Zostań reporterem   |   Reklama   |    Kontakt    |   Modyfikacje: Tomold