Artykuły filtrowane wg daty: listopad 2022

Zniknęły płoty okalające międzypokoleniowe miejsce spotkań na Skwerze Ormiańskim. Do nowego obiektu można już podejść, a nawet wejść na jego dach, ale drzwi nadal pozostają zamknięte. Wiemy, co dalej.

Dział: WIADOMOŚCI

Wracamy do bulwersującej sprawy odwodnienia zabytkowej fosy na Sadybie. Mimo zapewnień urzędników, woda nie powróciła do swojego stanu sprzed dwóch miesięcy.

Dział: WIADOMOŚCI

W czwartek wieczorem na Sadybie odbędzie się pośmiertny wernisaż malarstwa Stanisława Żółtowskiego. O tym jak powstawały jego obrazy i co go fascynowało opowie córka Yvette Żółtowska-Darska, która wychowała się na obrazach artysty w pracowni przy Bernardyńskiej.

wtorek, 22 listopad 2022 16:06

Czaszka na Bernardyńskiej

Mieszkanka Sadyby i wzięta autorka książek Yvette Żółtowska-Darska wspomina niezwykły happening malarza Franciszka Starowieyskiego z połowy lat 70. Do dziś pamiętają go mieszkańcy osiedla Bernardyńska.

Dział: SADYBA NIEZNANA

Na szczęście nie są to manewry wojskowe, tylko jesienne oczyszczanie zbiornika z porostów.

Dział: WIADOMOŚCI

W czwartek od rana rusza na Sadybie francuska kawiarnia. Zacznie od świętowania premiery nowego rocznika wina Beaujolais Nouveau. Z zapowiedzi wynika, że będzie to kawiarnia nietypowa – poza winem, kawą, serami i ciastkami, na stałe w karcie widnieć będzie to, czego zwykle w takich lokalach nie ma – mięso w formie steków.

Dział: WIADOMOŚCI

10 lat temu, 13 listopada 2012 roku, zmarł legendarny fotograf Solidarności Erazm Ciołek. Zaledwie kilka miesięcy wcześniej, w maju tego samego roku, przyjechał na Sadybę, by powspominać swojego przyjaciela, poetę Stanisława Grochowiaka. Historyczne zdjęcia, które zrobił na tym spotkaniu, pozostawały dotąd niedostępne – aż do dziś.

Dział: LUDZIE SADYBY

Stołeczni urzędnicy wystawili na sprzedaż przedwojenną willę na Sadybie. Poza skandalizującą historią, ten adres ma wszystko: duży dom, wielki ogród, dobry dojazd, willową okolicę i nawet kaczki pływające w fosie obok.

Dział: WIADOMOŚCI

Jutro po południu na Powązkach Wojskowych odbędzie się pogrzeb znanego na świecie twórcy i krytyka filmów animowanych, mieszkańca Sadyby, Marcina Giżyckiego.

Dział: LUDZIE SADYBY

Kilka dni temu na starej Sadybie nie świeciła aż jedna czwarta ze 121 latarni gazowych. Po naszej interwencji, kilkanaście natychmiast wróciło do życia.

Dział: WIADOMOŚCI
Strona 1 z 2

Copyright © Sadyba24.pl             O nas   |    Zostań reporterem   |   Reklama   |    Kontakt    |   Modyfikacje: Tomold