Ciąg dalszy sprawy nielegalnej budowy przy Augustówka 7. Okoliczni mieszkańcy pogodzili się, że obok nich prędzej czy później wyrosną nowe bloki. Nie mogą jednak przeboleć, że stracili wysokie drzewa. W sprawie wycinki pojawia się właśnie drugie dno.
Wydarzenia społeczne same się nie zrobią. Ktoś musi je wymyślić, zdobyć na nie finansowanie, znaleźć współpracowników i miejsce, wypromować i poprowadzić. Nasze 12-osobowe jury wskazało, kto z mieszkańców Sadyby wykonał w tym zakresie najwięcej pracy w ostatnich 12 miesiącach.
Oddolny festiwal Otwarte Ogrody na Sadybie już w czerwcu. Podejrzeliśmy wstępny program. Oto na co się na pewno wybierzemy.
Jak dowiedzieliśmy się z dwóch niezależnych źródeł, nad ranem w niedzielę, 23 marca, zmarła w swoim mieszkaniu na warszawskiej Sadybie tłumaczka i znana Sadybianka, Izabela Płatkowska (1931-2025).
Spokojna, zielona i dobrze skomunikowana Sadyba to idealne miejsce dla deweloperów. Sęk w tym, że plan miejscowy nie pozwala tu na budowę apartamentowców. Przy Orężnej powstaje jednak coś, co taką zabudowę przypomina, choć formalnie nazywa się budynkiem biurowym.
Zgłosili się do nas kolejni świadkowie nielegalnej budowy w okolicy Jeziorka Czerniakowskiego. Zdjęcia i filmy wideo, które od nich otrzymaliśmy, nie pozostawiają wątpliwości co do nielegalnego procederu dewelopera
Pawilon handlowy w centrum Sadyby straszy od dawna. Pół roku po naszej pierwszej interwencji, zapytaliśmy spółdzielnię Energetyka, co wynikło z zapowiadanej analizy.
Ratusz wyjaśnia, co dalej z planami miejscowymi, które mają wpływ na rozwój starej Sadyby w przyszłości. Dotychczas prace nad nimi nazywał „nieaktywnymi”
8 marca o godzinie 10:30 w Domu Kultury Ferment na Sadybie odbędzie się wyjątkowe spotkanie przyrodnicze z Michałem Książkiem. A o 18.00 poznamy nowe dzieła lokalnych artystów. Wstęp na oba wydarzenia jest bezpłatny.