Artykuły filtrowane wg daty: sierpień 2022

Wysokie ceny gazu spowodowały, że dzielnica Mokotów zdecydowała się skrócić czas pracy latarni gazowych.

Dział: WIADOMOŚCI

Jedna z dwóch podstawówek na starej Sadybie zyskała nową dyrektorkę. Dotychczasowa szefowa odeszła na emeryturę.

Dział: WIADOMOŚCI
poniedziałek, 29 sierpień 2022 16:09

Autobusy linii 159 nie wrócą na Sadybę po wakacjach

Po przerwie wakacyjnej autobusy bardziej lub mniej wracają do swoich poprzednich rozkładów. Niektóre od września, inne dopiero od października. Ratusz wykorzystał jednak wakacje i remonty również jako pretekst do zrobienia kilku cięć na stałe – w tym do wycofania z Sadyby autobusów linii 159.

Dział: WIADOMOŚCI

To już szósty raz, kiedy mieszkańcy i sympatycy starej Sadyby będą rywalizować w ulubionym sporcie swoich przodków.

Maria Mostowska z krótką przerwą mieszka na starej Sadybie od 96 lat. Wciąż ze szczegółami i swadą opowiada o swoim osiedlu i Warszawie, które odeszły w zapomnienie. Dziś dostała 100 czerwonych róż na 100-lecie urodzin.

Dział: LUDZIE SADYBY

11-latek opowiada cztery historie z powstańczej Sadyby. Komizm miesza się w nich z tragedią. Jest 24 i 25 sierpnia 1944.

Dział: SADYBA NIEZNANA

22-24 sierpnia 1944. Wówczas 11-letni Maciek Piekarski opowiada o tętniącym życiem osiedlu, otwartych sklepach, znanym aktorze. Ale też o drewnianym moście przez Jeziorko Czernakowskie, które spalili powstańcy przed Niemcami i o śmierci, której cudem uniknął we własnym domu. Powstańcza Sadyba oczami dziecka.

Dział: SADYBA NIEZNANA

Kolejny przetarg na gaz do latarni gazowych na Sadybie nie przyniósł pozytywnego rozstrzygnięcia. Oferta jedynego wykonawcy wciąż znacznie wykracza poza kwotę zarezerwowaną na ten cel  przez urzędników.  

Dział: WIADOMOŚCI

Kolejny odcinek opowieści 11-letniego Maćka Piekarskiego o powstańczej Sadybie sprzed 78 lat. 20 sierpnia 1944 przynosi powiew wolności.

Dział: SADYBA NIEZNANA

Na czele parafii na Sadybie stanął niekonwencjonalny ksiądz, znany wcześniej z duszpasterstwa akademickiego w św. Annie.

Dział: LUDZIE SADYBY
Strona 1 z 3

Copyright © Sadyba24.pl             O nas   |    Zostań reporterem   |   Reklama   |    Kontakt    |   Modyfikacje: Tomold