Artykuły filtrowane wg daty: czerwiec 2022

Niesforni plażowicze znad Jeziorka Czerniakowskiego mogą się cieszyć. Straż miejska twierdzi, że nie ma podstaw, by nakładać mandaty na większość wykroczeń na terenie rezerwatu przyrody.

Dział: WIADOMOŚCI

Autobusy linii 159 zostały wycofane z Sadyby do odwołania. Cięcie nastąpiło zaledwie po trzech dniach od ogłoszenia w internecie.

Dział: WIADOMOŚCI

Fala letnich upałów powoduje, że jedyne warszawskie kąpielisko w Jeziorku Czerniakowskim przeżywa prawdziwe oblężenie. Nad porządkiem i bezpieczeństwem w tym rejonie miał czuwać strażnik Jeziorka Czerniakowskiego, wybrany w budżecie obywatelskim. Mieszkańcy okolicy uważają, że nie spełnia swojej roli.

Dział: WIADOMOŚCI

Ekipa remontująca elewację kamienicy na Sadybie miała zmodernizować wszystkie balkony w budynku. Zrobi jednak wyjątek – na pamiątkę pewnego wydarzenia z czasów wojny zachowa balkon ze zdeformowaną balustradą. Chcą tego i zleceniodawca remontu, i właścicielka balkonu.

Dział: WIADOMOŚCI

Pod koniec czerwca upływa termin złożenia deklaracji co do źródła ciepła, z jakiego korzystamy w swoim domu. Za brak zgłoszenia grozi grzywna.

Dział: WIADOMOŚCI

Ministerstwo Kultury nie widzi powodu, by całkowicie zatrzymać remont ulicy na starej Sadybie, na której odkryto przedwojenny bruk. Urzędnicy ministerstwa podważyli tym samym wcześniejszą decyzję konserwatora zabytków. Wciąż nie oznacza to jednak pozytywnego zakończenia sprawy.

Dział: WIADOMOŚCI

Od dziś do końca czerwca mieszkańcy Warszawy mogą głosować na projekty zgłoszone do budżetu obywatelskiego. Podpowiadamy, jak głosować i na które projekty, jeśli chcemy coś zmienić na Sadybie.

Dział: WIADOMOŚCI

Willa przy Morszyńskiej 27 jest naznaczona skandalami. Przed wojną jej właścicielem był generał-skandalista, niedawno zaś przejęli ją oszuści w ramach głośnej afery reprywatyzacyjnej. Prezydent Warszawy właśnie zgodził się na jej sprzedaż. Zarzuty o nieprawidłową reprywatyzację ciążą jednak wciąż na kilku innych nieruchomościach na Sadybie.

Dział: WIADOMOŚCI

Doroczny festiwal Otwarte Ogrody na Sadybie zaczyna się w najbliższy piątek i potrwa do niedzieli. Przypominamy pełny program trzydniowej imprezy.

Dział: WIADOMOŚCI

Samorządowe Kolegium Odwoławcze uchyliło decyzję o warunkach zabudowy dla jednostki wielopaliwowej na Siekierkach. W efekcie zdobycie potrzebnych pozwoleń na budowę i uruchomienie spalarni przeciągną się o co najmniej pół roku. Tymczasem inwestor ogłosił, że całkowicie wstrzymuje prace!

Dział: WIADOMOŚCI
Strona 1 z 2

Copyright © Sadyba24.pl             O nas   |    Zostań reporterem   |   Reklama   |    Kontakt    |   Modyfikacje: Tomold