Artykuły filtrowane wg daty: kwiecień 2022

Sejmik Mazowsza przyjął uchwałę antysmogową, zakazującą palenia węglem w Warszawie od października 2023. Kominki znalazły się poza zakazem.

Dział: WIADOMOŚCI

Mieszkańcy Sadyby znów robią swój doroczny festiwal. Już nie tylko w otwartej przestrzeni i w małych grupach, jak to było w szczycie pandemii. Festiwal Otwarte Ogrody dotrze na Sadybę w drugi weekend czerwca. Podejrzeliśmy program.

Dział: WIADOMOŚCI

Przebudowa historycznej ulicy na Sadybie stoi od listopada. Konserwator zabytków zabronił kontynuacji prac po odkryciu przedwojennych kocich łbów na części traktu.

Dział: WIADOMOŚCI
sobota, 23 kwiecień 2022 07:59

Kobieta utonęła w Jeziorku Czerniakowskim

Dziś rano z Jeziorka Czerniakowskiego wyłowiono ciało 49-letniej kobiety.

Dział: WIADOMOŚCI

79 lat temu wybuchło powstanie w getcie warszawskim. Niewielu wie, że decyzję o jego rozpoczęciu podjęto na farmie żydowskiej nad Jeziorkiem Czerniakowskim. Tu przebywał i konspirował jeden z głównych przywódców zrywu, Antek Cukierman.   

Dział: LUDZIE SADYBY

ZTM gruntowne zmienia kursowanie komunikacji miejskiej na święta. Oto co czeka autobusy przejeżdżające przez Sadybę.

Dział: WIADOMOŚCI

Straż miejska twierdzi, że robi co może, by likwidować nielegalne ogniska w ogrodach działkowych. Ale albo nie może ich namierzyć, albo nie może wejść na teren działek. Dziś pytamy działkowców, jak oni mogą pomóc. Niespodziewanie, na koniec rozmowy z prezesem związku pojawia się możliwe rozwiązanie.

Dział: WIADOMOŚCI

Mieszkańcy okolic Jeziorka Czerniakowskiego narzekają, że z pobliskich działek pracowniczych notorycznie dochodzi do nich swąd palonych odpadów zielonych. O nielegalnych ogniskach wiedzą wszyscy – zarządy działek, miejska infolinia, straż miejska, burmistrz dzielnicy, radni. Wszyscy coś robią, ale efektów nie widać. Dlaczego?

Dział: WIADOMOŚCI

Lokalne stowarzyszenia z Sadyby szukają seniorów, którzy mają ochotę ciekawie spędzać czas ze swoimi sąsiadami w podobnym wieku. Mają stać się liderami lokalnej społeczności i zachęcać innych do wspólnego działania.

Dział: WIADOMOŚCI

Sadybianie pamiętają o tych, którzy założyli ich osiedle, a potem zginęli w Katyniu i Charkowie. Dla 18 poległych oficerów wymyślili żyjący pomnik, który odsłonią w sobotę. Przy okazji zapraszają na wykłady i grę miejską.

Dział: WIADOMOŚCI
Strona 1 z 2

Copyright © Sadyba24.pl             O nas   |    Zostań reporterem   |   Reklama   |    Kontakt    |   Modyfikacje: Tomold