Kontynuujemy wspomnienia, którymi podzielili się mieszkańców Sadyby na internetowym forum w 2004 roku. Tym razem pokazujemy Sadybę lat 80., widzianą przez pryzmat charakterystycznych dla tego osiedla postaci.
„Co pamiętacie z dzieciństwa na Sadybie?” Jedna z mieszkanek zadała to pytanie na forum internetowym 21 lat temu. Nie spodziewała się, że uruchomi lawinę wspomnień, która dziś jest skarbnicą wiedzy o historii osiedla.
Poniedziałek, 28 kwietnia przyniósł dwie ważne informacje w sprawie zamkniętego pawilonu sąsiedzkiego na Sadybie. Obie zaskakujące.
Pawilon sąsiedzki na Skwerze Ormiańskim, zwany Międzypokoleniowym Miejscem Spotkań, rodzi wiele zażartych sporów. Na chwilę przed kolejnym przełomem w jego funkcjonowaniu, wyjaśniamy sprawy, wokół których narosło najwięcej nieporozumień.
Dziennikarka Wysokich Obcasów Paulina Reiter zaprasza na kolejne spotkanie Dyskusyjnego Klubu Książki na Sadybie.
Przyszłość popularnego centrum handlowego z Sadyby zależy od decyzji Rady Warszawy w sprawie zawarcia nowej wieloletniej umowy dzierżawy lub jej przedłużenie. Termin nagli, a mimo to nie ma nawet projektu uchwały. Dlaczego?
Jajka są symbolem nowego życia. Od kilku lat regularnie pojawiają się w gnieździe umieszczonym na kominie elektrociepłowni Siekierki, ale nigdy nowego życia nie przynoszą. Co się dzieje? Czy ten rok coś zmieni?
Trzeci rok z rzędu francuskie bistro z Sadyby będzie na Wielkanoc promować słodką francuską tradycję. O umówionej godzinie dzieci ruszą na polowanie – w trawie będą musiały znaleźć ukryte przed nimi kilkaset czekoladowych jajeczek.
Z 28 projektów zgłoszonych do budżetu obywatelskiego na Sadybie, do fazy głosowania przeszła tylko połowa.
Przypadkowo weszliśmy w posiadanie niezwykłego dokumentu sprzed 100 lat. Raport z badań naukowców Uniwersytetu Warszawskiego pozwala z większym dystansem spojrzeć na to, co dziś dzieje się z Jeziorkiem Czerniakowskim.