Artykuły filtrowane wg daty: luty 2023

Na początku marca rodzice dzieci z najstarszego rocznika w przedszkolach muszą zdecydować, do jakiej podstawówki zapisać swoje dziecko. Ten ranking osiągnięć egzaminacyjnych może być dla nich wskazówką.

Dział: WIADOMOŚCI

W środę rusza w Warszawie nowy sezon miejskich rowerów Veturilo. Wśród wielu zmian, zmieniają się też lokalizacje stacji. Na Sadybie dość znacznie.

Dział: WIADOMOŚCI

Dzieci z rodzin uciekających przed wojną w Ukrainie zostały na Sadybie. Ich łączna liczba jest podobna jak w marcu ubiegłego roku.

Dział: WIADOMOŚCI

Od trzech miesięcy stoi pusty pawilon parkowy na Sadybie, wybudowany z budżetu obywatelskiego. Zarząd Zieleni zapowiedział wprawdzie, że rozpisze konkurs na obsługę obiektu, ale do dziś nie podał szczegółów. Ze skąpych komunikatów udało nam się wysnuć, czego możemy się spodziewać.

Dział: WIADOMOŚCI

Mieszkańcy Sadyby nie kupią już gazety ani biletów autobusowych w kiosku na rogu Powsińskiej i Goraszewskiej. Co powstanie w jego miejsce?

Dział: WIADOMOŚCI

Prezydent Warszawy ogłosił dziś plan poprowadzenia trzech nowych linii metra do 2050. To na razie tylko plan, bo, jak sam przyznał, realizacja zależy od odblokowania pieniędzy z Unii Europejskiej.

Dział: WIADOMOŚCI
czwartek, 09 luty 2023 16:20

Prowadziłam podwójne życie

Po śmierci ojca w 1948 przejęła 200 hektarów nad Jeziorkiem Czerniakowskim. Nie cierpiała pracy na roli, nie znała się na hodowli, a mimo to sama stworzyła specjalną odmianę cebuli – cebulę czerniakowską - i dorobiła się na niej dużych pieniędzy. Dziś opowiada o tym, jak rozwijała swą hodowlę, ale też jak spędzała wieczory. A te zupełnie nie pasowały do wizerunku kułaka.

Dział: SADYBA NIEZNANA

Stanisława Karpińska mieszkała nad Jeziorkiem Czerniakowskim przez 87 lat. Dzięki odkrytemu niedawno wywiadowi prasowemu, poznaliśmy wreszcie prawdziwą historię tego miejsca. 

Dział: SADYBA NIEZNANA

Projektant nie został jeszcze wyłoniony, ale chce nim zostać aż 5 chętnych.

Dział: WIADOMOŚCI

Budynek pod siedzibę nowej jednostki ministerstwa kultury już kupiono. Zgodnie z planem działalność otwarta dla publiczności ruszy dopiero za kilka lat.

Dział: WIADOMOŚCI
Strona 1 z 2

Copyright © Sadyba24.pl             O nas   |    Zostań reporterem   |   Reklama   |    Kontakt    |   Modyfikacje: Tomold