Artykuły filtrowane wg daty: lipiec 2022

Powstanie Warszawskie to dziś wielki zryw narodowy, o którym czyta się w książkach i debatuje w telewizji. Dla 11-letniego Maćka z Sadyby, to była rzeczywistości w mikroskali. Tylko 2-3 dni gorących walk przed ogłoszeniem ostatecznej klęski Niemców - tak to sobie wyobrażał.

Dział: SADYBA NIEZNANA
czwartek, 28 lipiec 2022 13:42

Hakiel otwiera akademię tańca na Sadybie

Studio tańca na skrzyżowaniu Powsińskiej i św. Bonifacego zmienia najemcę. Wkrótce działać tu będzie siódmy w Warszawie oddział Akademii Hakiela.

Dział: WIADOMOŚCI

30 czerwca upłynął termin złożenia deklaracji o tym, czym ogrzewamy nasze domy. Tym, którzy się zagapili, grożą surowe kary - od 500 zł do nawet 5 tys. zł. Ich nałożenie nie jest jednak przesądzone, jeśli jak nanszybciej naprawimy swój błąd.

Dział: WIADOMOŚCI

Zaczynają się prace budowlane przy nowej trasie tramwajowej z centrum przez Sadybę do Wilanowa. Pierwsze utrudnienia w ruchu spodziewane są już w sierpniu.

Dział: WIADOMOŚCI

Transfer Roberta Lewandowskiego z Bayernu do Barcelony stał się faktem. Prezes klubu Delta Warszawa, w którym najlepszy piłkarz świata rozpoczynał karierę seniorską, wyjawia, co zrobi z pieniędzmi należnymi klubowi.

Dział: WIADOMOŚCI

Transfer Roberta Lewandowskiego do hiszpańskiej Barcelony przyniesie ogromne pieniądze wszystkim klubom, w których występował na początku kariery. Jednym z beneficjentów jest klub Delta Warszawa z Sadyby. Na jaką kwotę może liczyć i na co ją wyda?

Dział: WIADOMOŚCI

Modernizacja obecnej siedziby OSiR nad Jeziorkiem Czerniakowskim została wybrana do realizacji w tegorocznym budżecie obywatelskim. To jedyny projekt ze starej Sadyby, który przeszedł w głosowaniu.

Dział: WIADOMOŚCI

Wyniki tegorocznego egzaminu ósmoklasisty wystawiają dobre świadectwo podstawówkom na starej Sadybie. To jedne z najlepszych szkół niepublicznych Mokotowa. Jeśli jednak spojrzeć na całe miasto i dodać szkoły niepubliczne, sadybiańskie gwiazdy stają się średniakami.

Dział: WIADOMOŚCI
środa, 06 lipiec 2022 15:31

Rowerzysta potrącony na Sadybie

Na skrzyżowaniu Powsińskiej i św. Bonifacego doszło do zderzenia rowerzysty z samochodem Opel Corsa. To rzadki widok w tym miejscu w ostatnich latach. 

Jak poinformowała nas podkom. Małgorzata Wersocka z Komendy Stołecznej Policji we wtorek, 6 lipca o 14.28 doszło do wypadku na skrzyżowaniu Powsińskiej i św. Bonifacego na Sadybie. W wyniku zderzenia Opla Corsy z rowerzystą ten drugi został zabrany do szpitala. Policja ustala okoliczności zdarzenia.

Jak wynika z naszych własnych ustaleń od rana na jednej z jezdni skrzyżowania naprawiano uszkodzoną przed tygodniem sygnalizację świetlną. Do godz. 16.00 na skrzyżowaniu nie działały światła.

Kilka lat temu ZDM utrudnił skręty na skrzyżowaniu Powsińskiej i św. Bonifacego, zwęził pasy, wprowadził nowy układ świateł i znaków drogowych. Potrącenie rowerzysty wskazuje, że każde zaburzenie tego nowego układu (wyłączenie świateł) może zniweczyć dotychczasowe wysiłki stołecznych drogowców w podnoszeniu bezpieczeństwa na drogach.

Dział: WIADOMOŚCI

- Umierają dęby zasadzone niedawno na Sadybie – zaalarmowali nas czytelnicy. W kwietniu tego roku z wielką pompą odsłonięto dęby jako część żywego pomnika na rzecz oficerów poległych w rosyjskich obozach jenieckich. Czy to już koniec pomnika?

Dział: WIADOMOŚCI
Strona 1 z 2

Copyright © Sadyba24.pl             O nas   |    Zostań reporterem   |   Reklama   |    Kontakt    |   Modyfikacje: Tomold