Artykuły filtrowane wg daty: maj 2022

Odkrycia ze starożytności zdarzają się na Sadybie co kilkanaście lat. Wszystkie przez przypadek. I wszystkie na dość wąskim obszarze - przy dwóch ulicach otaczających carski fort przy Powsińskiej 13. Odkrycia te to pozostałości cmentarzysk z epoki żelaza. Jak dokonano niebywałych znalezisk z czasów Aleksandra Macedońskiego i gdzie ich szukać?

Dział: SADYBA NIEZNANA

Przyszłego lata jednak nie popływamy kajakiem po Jeziorku Czerniakowskim. Autorka pomysłu na darmową wypożyczalnię nie złożyła odwołania od negatywnej oceny urzędników.

Dział: WIADOMOŚCI

70 lat temu, 27 maja 1952 roku zmarł Feliks Gwiżdż.  Znany przedwojenny polityk, silnie związany z Sadybą. Choć jego nazwisko niewiele dziś mówi, napisane przez niego pieśni żołnierskie zna chyba każdy dorosły Polak.

Dział: LUDZIE SADYBY

W pierwszy weekend czerwca Jeziorko Czerniakowskie rozpocznie sezon kilkoma imprezami w plenerze.

Sadyba z wczesnych lat 60. przetrwała w pamięci głównie dzięki zdjęciom Tadeusza Rolke. Legendarny fotograf właśnie skończył 93 lata.

Dział: LUDZIE SADYBY

Siedmioletni chłopiec nieszczęśliwie przewrócił się na rowerze podczas rowerowej wycieczki na Sadybie. Ze względu na obrażenia, pogotowie zabrało go do szpitala.

Dział: WIADOMOŚCI

Do corocznego święta Sadyby zostały trzy tygodnie. Oto szczegóły

Dział: WIADOMOŚCI

Od początku maja nad Jeziorkiem Czerniakowskim czuwa strażnik. Pierwsze trzy tygodnie jego pracy pokazały, że to dobry pomysł.

Dział: WIADOMOŚCI

W grudniu ubiegłego roku inwestor spalarni na Siekierkach spotkał się ze wspólnotami mieszkaniowymi okolicznych osiedli. Złożył im kilka obietnic co do przyszłej budowy. Po pół roku sprawdzamy, które i jak zrealizował.

Dział: WIADOMOŚCI

Straż miejska narzekała, że nie może skutecznie zwalczać nielegalnych ognisk na ogródkach działkowych, bo nie ma wejścia na ich teren. Od przyszłego tygodnia ta bariera zniknie. Przynajmniej na kilkuset działkach wokół Jeziorka Czerniakowskiego.

Dział: WIADOMOŚCI
Strona 1 z 2

Copyright © Sadyba24.pl             O nas   |    Zostań reporterem   |   Reklama   |    Kontakt    |   Modyfikacje: Tomold