Artykuły filtrowane wg daty: grudzień 2022

Do historii odchodzi kolejne miejsce na Sadybie z długą tradycją. Z mapy osiedla znika salon fryzjerski przy skrzyżowaniu Powsińskiej i św. Bonifacego.

Dział: WIADOMOŚCI

Co was najbardziej zachwyciło lub zdenerwowało w 2022 na Sadybie? Zmiany w komunikacji miejskiej i restauracjach to coroczne pewniaki. Ale tegorocznego lidera nigdy byśmy nie przewidzieli.

Dział: WIADOMOŚCI

Spośród kilkuset artykułów, które opublikowaliśmy w 2022, te przyciągnęły uwagę największej liczby czytelników.

Dział: WIADOMOŚCI

Przez najbliższe dwa tygodnie miejska komunikacja będzie funkcjonować na pół gwizdka. Zmiany dotkną też autobusy przejeżdżające przez Sadybę.

Dział: WIADOMOŚCI

Koniec roku to tradycyjnie czas podsumowań. Spytaliśmy czytelników, jakie widoczne zmiany na starej Sadybie najbardziej ich ucieszyły w mijającym roku. Oto efekt trzydniowego głosowania.

Dział: WIADOMOŚCI

Kilka lat temu mieszkańcy starej Sadyby zagłosowali przeciwko soleniu ulic na ich osiedlu. Wczoraj jeden z nich zauważył, że sól jednak się pojawiła. Dlaczego?

Dział: WIADOMOŚCI

Jest szansa na to, by w przyszłym roku ruszył remont zabytkowej ulicy na Sadybie. Trakt z najdłuższym w stolicy rzędem latarni gazowych będzie łączył tradycję z nowoczesnością.

Dział: WIADOMOŚCI

Niedzielne opady śniegu ściągnęły na Skwer Ormiański na Sadybie dziesiątki dzieci z rodzicami. Mali mieszkańcy znów mogą zjeżdżać na sankach z tamtejszej górki. Niestety, po remoncie stała się ona znacznie stromsza niż wcześniej, a stojące u jej podnóża betonowe elementy stanowią zagrożenie dla rozpędzonych dzieci.

Dział: WIADOMOŚCI

Od dwóch tygodni mieszkańcy Sadyby nie mogą przejść chodnikiem obok dawnego bazaru przy św. Bonifacego. Zza wysokiego płotu widać hałdy usypanej ziemi. Dowiedzieliśmy się, co się dzieje.

Dział: WIADOMOŚCI

Na Sadybie powstaje sklep, w którym będzie można kupić świeże wypieki i garmażerkę według przepisów ukraińskich i białoruskich. Nad pieczeniem i gotowaniem czuwają doświadczone kucharki, które uciekły z rodzinami przed wojną i mieszkają na Sadybie w schroniskach dla uchodźców.

Dział: WIADOMOŚCI
Strona 1 z 2

Copyright © Sadyba24.pl             O nas   |    Zostań reporterem   |   Reklama   |    Kontakt    |   Modyfikacje: Tomold