czwartek, 30 kwiecień 2020 17:31

Duńskie NABO zostaje na Sadybie

Po miesięcznym zawieszeniu, wraca do gry znane skandynawskie bistro z Sadyby. Zmieni się nazwa i miejsce, choć obie zmiany będą kosmetyczne.

Dział: WIADOMOŚCI

Proces zanikania Jeziorka Czerniakowskiego postępuje w rekordowym tempie. Spytaliśmy instytucje powołane do ochrony zbiornika o to, ile już ubyło wody w zbiorniku.

Dział: WIADOMOŚCI

Jeziorko Czerniakowskie, choć zarasta i cofa się, nadal jest atrakcyjnym terenem do zakładania gniazd dla wielu gatunków ptaków. Tak wynika ze słów eksperta, który obserwował życie tamtejszej fauny przed kilkoma dniami.

Dział: WIADOMOŚCI

Ruszyła nowa inicjatywa pomocy na starej Sadybie. Tym razem koordynatorem jest lokalna parafia.

W najbliższy czwartek podczas zdalnej sesji Rady Warszawy będzie omawiany projekt uchwały wniesionej przez prezydenta Warszawy Rafała Trzaskowskiego na temat otwarcia kąpieliska nad Jeziorkiem Czerniakowskim. Zgodnie z uchwałą, kąpielisko ma być gotowe na 1 czerwca. Przedstawiciel mokotowskiego ratusza tłumaczy nam, czy i w jakiej formie zostanie uruchomione. 

Dział: WIADOMOŚCI

Wzdłuż drogi rowerowej przy Powsińskiej i Wiertniczej postawiono totemy rowerowe. Choć stoją, na razie nie będą włączane – twierdzą stołeczni drogowcy.

Dział: WIADOMOŚCI

Stołeczny ratusz planuje lokalizacje kilkuset nowych stacji łądowania dla samochodów elektrycznych. Wokół Sadyby powstaną trzy. Urzędnicy zbierają uwagi od mieszkańców, czy te lokalizacje są trafione.

Dział: WIADOMOŚCI

Dzięki mobilizacji grupki wolontariuszy, w kilka dni seniorzy ze starej Sadyby otrzymali w sumie 62 maseczki ochronne. Zaprojektowała je i uszyła projektantka mody, Lunia Bonder.

Dział: WIADOMOŚCI
poniedziałek, 13 kwiecień 2020 23:12

Bezpłatne i eleganckie maseczki dla seniora z Sadyby

Sadybiańska projektantka mody zaoferowała 50 bezpłatnych maseczek ze swojej pracowni dla seniorów ze starej Sadyby.

Jeszcze na początku marca projektowała sukienki, płaszcze i żakiety. Od dwóch tygodni robi już tylko… maseczki ochronne. Oczywiście – modne i stylowe.

Strona 1 z 2

Copyright © Sadyba24.pl             O nas   |    Zostań reporterem   |   Reklama   |    Kontakt    |   Modyfikacje: Tomold