Przez ostatnie półtora roku ulice Sadyby przy Wisłostradzie pokryły się setkami nowych, niechcianych i szpecących napisów. Porównanie zdjęć z sierpnia 2024 roku i z marca 2026 roku nie pozostawia złudzeń: przestrzeń publiczna tej zamożnej, zielonej dzielnicy Warszawy zmienia się na gorsze. A my przestaliśmy to dostrzegać.
Przypadający w piątek 6 marca międzynarodowy dzień doceniania to dobry moment, by zwrócić uwagę na ludzi, których praca często pozostaje w cieniu – urzędników samorządowych. To też chwila, by – obok zasłużonej krytyki – dostrzec te decyzje i działania, które realnie poprawiły jakość życia mieszkańców starej Sadyby w minionym roku.