Stara Sadyba ma swoją bożonarodzeniową tradycję. Świąteczne lampki świecą się na tym drzewie od 30 lat. Pan Paweł zapala je i gasi zawsze w tych samych dniach.
W poniedziałek 22 grudnia zostanie otwarta trasa tramwaju nr 19 przez ul. Rakowiecką. Nowa trasa umożliwi dojazd od strony Stegien i Sadyby bezpośrednio w rejon urzędu dzielnicy Mokotów, SGH i stacji metra Pole Mokotowskie.