Piątek, 26 Czerwiec 2026

SADYBA NIEZNANA

7. Niemcy opuszczają fort, Polacy walczą bez broni

 |  sobota, 27 lipiec 2013 09:55

15 sierpnia 1944 Niemcy opuszczają fort na Powsińskiej. Polacy opanowują Sadybę na 2 długie tygodnie, ale nie mają czym walczyć. "To było śmiechu warte" - opowiada młody żołnierz o stanie uzbrojenia.

6. Schronienia w domach, opieka w szpitalu

 |  sobota, 27 lipiec 2013 09:41

Młodzi żołnierze z czasów wojny opowiadają, jak przyjmowała ich ludność Sadyby, gdzie spali, jaką mieli opiekę w szpitalu.

Copyright © Sadyba24.pl               O nas    |     Zostań reporterem   |   Reklama   |     Kontakt    |