Piątek, 6 Sierpień 2021

Po 24 latach, z telewizyjnej anteny zniknie jeden z najbardziej znanych polskich przebojów. Od 1997 roku otwierał on każdy z blisko czterech tysięcy odcinków telenoweli Klan, opowiadającej o życiu rodziny Lubiczów na warszawskiej Sadybie. O kulisach powstania piosenki „Życie jest nowelą” do serialu Klan opowiada jej współautor i ówczesny mieszkaniec Sadyby, Jacek Cygan.

Jak podał dziś stołeczny ratusz, Danuta Kozakiewicz została wybrana na dyrektorkę szkoły podstawowej nr 103 przy Jeziornej. Będzie to już jej piąta kadencja na tym stanowisku. 

Połowa odnowionej ulicy powstała przed rokiem. Do grudnia powstanie reszta. Tak wynika z przetargu na dokończenie przebudowy jednej z najstarszych ulic starej Sadyby - Goraszewskiej.

Ruszyły zapisy na półkolonie żeglarskie na Jeziorku Czerniakowskim. Kto pierwszy ten lepszy.

Po latach dryfowania w połowie rankingu szkół w stolicy, publiczna podstawówka ze starej Sadyby nagle awansowała do grona najlepszych. W tegorocznym egzaminie ósmoklasisty placówka przy Okrężnej zostawiła w pokonanym polu wiele renomowanych szkół społecznych i prywatnych.

Radni, urzędnicy i mieszkańcy Mokotowa rozmawiali w maju o bezpieczeństwie na drogach osiedlowych i wewnętrznych na terenie Dzielnicy Mokotów. Przed tygodniem ukazał się zapis tej dyskusji.

Jak doprowadzić wodę do wysychającego Jeziorka Czerniakowskiego? Stołeczni urzędnicy właśnie ogłosili wyniki przetargu dotyczącego tego zbiornika i uszczelnili zastawkę powstrzymującą odpływ wody.

Tylko do północy ze środy na czwartek można jeszcze głosować na projekty budżetu obywatelskiego w Warszawie. Ze starej Sadyby pochodzi osiem pomysłów. Oto one.

Wraz z nastaniem upałów rezerwat Jeziorko Czerniakowskie – jedyne naturalne kąpielisko strzeżone w Warszawie – przeżywa najazd masowej turystyki w najgorszym wydaniu. 

Firma Greenfields na zlecenie dewelopera opracowuje projekt budowy osiedla przy ul. Bernardyńskiej na Czerniakowie Południowym w Warszawie. W planach są domy jednorodzinne w zabudowie szeregowej oraz dwa budynki wielorodzinne.

Strona 1 z 173

Copyright © Sadyba24.pl             O nas   |    Zostań reporterem   |   Reklama   |    Kontakt    |   Modyfikacje: Tomold