Wtorek, 17 Lipiec 2018
Super User

Super User

 Ratusz ogłosił w czwartek wyniki głosowania mieszkańców Warszawy na projekty budżetu partycypacyjnego. Na starej Sadybie zwyciężył pchli targ, ale bank rozbił sąsiedzki pawilon parkowy, który zgarnie ponad 90 procent środków. Oba projekty wyszły spod ręki tej samej osoby - Katarzyny Molskiej.

 Ratusz ogłosił w czwartek wyniki głosowania mieszkańców Warszawy na projekty budżetu partycypacyjnego. Na starej Sadybie zwyciężył pchli targ, ale bank rozbił sąsiedzki pawilon parkowy, który zgarnie ponad 90 procent środków. Oba projekty wyszły spod ręki tej samej osoby - Katarzyny Molskiej.

W ostatnim dniu czerwca zakończyły się konsultacje społeczne dotyczące sposobu zagospodarowania okolic plaży przy Jeziorku Czerniakowskim. Jak przebiegały? Co z nich wynika? Rozmawiamy z prowadzącym konsultacje na zlecenie OSiR Mokotów, Grzegorzem Pronobisem, właścicielem Pronobis Studio.

Właściciele i najemcy lokali użytkowych położonych wzdłuż Powsińskiej przypadkiem dowiedzieli się o planowanej likwidacji miejsc parkingowych przed swoimi sklepami. W obawie przed utratą zmotoryzowanych klientów, domagają się od drogowców ustępstw. W przeciwnym razie grożą zbiorowym pozwem o odszkodowanie.

Stołeczny konserwator zabytków przyznał dotację na remont pierwszego na Sadybie prywatnego domu, który widnieje w rejestrze zabytków. Może to stanowić zachętę dla licznych właścicieli domów na Sadybie, będących w gminnej ewidencji zabytków, aby podnieśli poziom ochrony swojej nieruchomości i również skorzystali z miejskiego dofinansowania.

W poniedziałek minął termin zgłaszania uwag do planu miejscowego dla przedpola rezerwatu Jeziorko Czerniakowskie. Wyczerpawszy formalne możliwości, mieszkańcy Czerniakowa i Sadyby wystosowali apel do wojewody mazowieckiego i prezydent Warszawy o zmianę zapisów i postrzymanie zabudowy mieszkaniowej na "jednym z ostatnich naprawdę dzikich terenów na mapie Warszawy".  W zaledwie kilka dni internetową petycję podpisało już ponad 300 osób.

Jeszcze tylko w piątek i sobotę można głosować na projekty budżetu partycypacyjnego. Faworytem lokalnego Towarzystwa Miasto Ogród Sadyba jest Międzypokoleniowe Miejsce Spotkań na Skwerze Ormiańskim - unikalny w skali miasta, dostępny dla wszystkich, lokalny, ale drogi w realizacji. O tym dlaczego mimo wszystko warto zagłosować na tak drogi projekt zamiast kilku mniejszych i ile prawdy jest w pogłoskach o dużej zabudowie i likwidacji górki saneczkowej rozmawiamy z autorką projektu, architektką krajobrazu, Katarzyną Molską.

poniedziałek, 25 czerwiec 2018 10:46

Wesołe wakacje nad Jeziorkiem Czerniakowskim

Co dwa tygodnie tego lata przy kąpielisku Jeziorka Czerniakowskiego działać będzie Miasteczko Sportowe. Zjeżdżalnie pneumatyczne, baseny z kulkami i gry zręcznościowe pojawią się po raz pierwszy 30 czerwca.

Trwają konsultacje społeczne na temat sposobu zagospodarowania terenu przy plaży Jeziorka Czerniakowskiego. Jutro drugiej spotkanie z mieszkańcami.

Od 15 do 30 czerwca mieszkańcy Warszawy mogą zagłosować na oddolne projekty, które ich zdaniem pozytywnie zmienią ich najbliższe otoczenie. Projekty, które zgromadzą najwięcej głosów, zostaną skierowane do realizacji, a zapłaci za nie urząd miasta.

Strona 1 z 70

Copyright © Sadyba24.pl             O nas   |    Zostań reporterem   |   Reklama   |    Kontakt    |   Modyfikacje: Tomold