Poniedziałek, 23 Październik 2017
Super User

Super User

Mimo potestów mieszkańców i autora projektu, urzędnicy dalej realizują swój plan. Chcą wprowadzić niedopasowany do zabytkowej okolicy kontaruch rowerowy na ulicy Jodłowej na Sadybie.

Mimo potestów mieszkańców i autora projektu, urzędnicy dalej realizują swój plan. Chcą wprowadzić niedopasowany do zabytkowej okolicy kontaruch rowerowy na ulicy Jodłowej na Sadybie.

środa, 18 październik 2017 21:39

Przeprosiny

Redakcja i wydawca serwisu internetowego Sadyba24.pl oświadcza, że artykuł "Bulwersująca zabudowa na Sadybie. Czy plan miejscowy nadal działa?", z dn. 15 października br. zawierał list mieszkańca, w którym bezprawnie udostępniono dane osobowe pana Roberta Grey i w którym znalazły się treści pomawiające go o wpływanie nieczystymi metodami na uzyskanie zgód na realizację inwestycji budowlanej - rozbudowy domu jednorodzinnego. Przyznajemy, że przed publikacją przywołanego artykułu nie dochowaliśmy zasad rzetelności i staranności dziennikarskiej, w szczególności nie zwróciliśmy się do pana Roberta Grey o ustosunkowanie się do treści kierowanych przeciwko niemu zarzutów i wyjaśnienie okoliczności dotyczących realizowanej przez niego inwestycji. W związku z tym, za publikację przywołanego artykułu pana Roberta Grey przepraszamy.

Redakcja Sadyba24.pl

środa, 18 październik 2017 16:55

Pokażą na Sadybie, jak żyła II RP

W niedzielę rusza na Sadybie cykl spotkań edukacyjnych "Warszawa II RP wzorem niepodległości". O projekcie rozmawiamy z jego współautorką, Katarzyną Szczepaniak z Akademii Znajomych.

Pod koniec października rusza na Sadybie cykl spotkań edukacyjnych o Warszawie międzywojnia.  Koncerty, wykłady i pokazy potrwają do końca listopada.

Za kilka dni urzędnicy mokotowskiego ratusza rozstrzygną przetarg, który może trwale oszpecić jedną z najpiękniejszych ulic zabytkowej Sadyby. Na Jodłowej, pokrytej kostką brukową i zabytkowymi latarniami gazowymi, wkrótce mają się pojawić: beton, plastik i ostre kolory.

Media i politycy koncentrują się ostatnio na reprywatyzacji kamienic w ścisłym centrum Warszawy. Tymczasem reprywatyzacja dotknęła także dzielnice poza Śródmieściem. Jak wynika z najnowszych danych mokotowskiego ratusza, na samej Sadybie w zwróconych kamienicach i domach mieszkało aż kilkaset osób!  Co się dalej z nimi stało?

wtorek, 05 wrzesień 2017 17:52

Dzielnica Mokotów sprzedaje domy na Sadybie

Jeszcze w tym miesiącu dowiemy się, ile zarobi dzielnica Mokotów na sprzedaży dwóch domów komunalnych.

Osiem niszczejących latarni gazowych z lat 30. zostanie odnowionych na Sadybie do końca listopada.

wtorek, 29 sierpień 2017 21:44

Niezniszczalny

Znany Varsavianista, Jerzy Kasprzycki opisuje w Warszawskich pożegnaniach (1986), a potem w „Korzeniach miasta” (1999) historię pewnego nietypowego drewnianego domku fińskiego na starej Sadybie. Jego nietypowość polega na tym, że… potrafi zmieniać położenie.

Strona 1 z 64

Copyright © Sadyba24.pl             O nas   |    Zostań reporterem   |   Reklama   |    Kontakt    |   Modyfikacje: Tomold