Niedziela, 17 Grudzień 2017
Super User

Super User

czwartek, 14 grudzień 2017 18:10

Dzieci z Sadyby wolne od smogu

Przedszkole publiczne nr 151 przy Zacisznej 3 na Sadybie jeszcze tej zimy otrzyma oczyszczacze powietrza.

czwartek, 14 grudzień 2017 18:10

Dzieci z Sadyby wolne od smogu

Przedszkole publiczne nr 151 przy Zacisznej 3 na Sadybie jeszcze tej zimy otrzyma oczyszczacze powietrza.

W miejsce betonowych progów na Jodłowej mogą pojawić się szykany w postaci donic z kwiatami i naprzemiennym parkowaniem.  Autor projektu budżetu partycypacyjnego pokazuje dziś, jak mogłoby to wyglądać.

wtorek, 12 grudzień 2017 00:17

Donice na ulicy? Tak może być na Sadybie

Pod naciskiem mieszkańców ulicy Jodłowej na Sadybie, miasto wycofuje się z wprowadzenia kontraruchu rowerowego w standardowej formie. W zamian proponuje m.in. niestosowane dotąd w Warszawie szykany, czyli gabarytowe spowalniacze ruchu. Na przykład donice.

poniedziałek, 04 grudzień 2017 18:22

Parada znanych artystów na Okrężnej

Olbiński, Kajzer, Dwurnik – znani na świecie artyści będą wystawiać swoje prace co pół godziny na zabytkowej ulicy Okrężnej.  Ich obecność to główna atrakcja mini-festiwalu Okrężna Artystyczna, który odbędzie się w najbliższą niedzielę na starej Sadybie.

piątek, 01 grudzień 2017 17:46

Plany remontowe na zielonej Sadybie

Z okazji inauguracji kolejnej edycji budżetu partycypacyjnego mokotowscy urzędnicy przedstawili wczoraj swoje plany remontowe dla dzielnicy. Kilka projektów dotyczy starej Sadyby.

Mieszkańcy starej Sadyby dostaną do podziału podobną kwotę jak rok wcześniej, ale ze znacznie mniejszego obszaru. Tak zdecydował kilka dni temu zespół ds. budżetu partycypacyjnego na Mokotowie.

Stołeczni radni zdecydowali, by o miejskie dotacje na remonty mogli się starać zarówno właściciele domów wpisanych do rejestru zabytków jak i - po raz pierwszy – właściciele lub użytkownicy wieczyści domów z ewidencji zabytków. To przełom dla kilkuset mieszkańców zabytkowej części Sadyby.

Po ekspresowym tempie robót z czerwca i lipca pozostało tylko wspomnienie. Wleczący się od kilku miesięcy projekt drogi rowerowej przez Sadybę doczeka się wreszcie finału.

Mieszkańcy starej Sadyby nie mają co liczyć na ograniczenie prędkości do 30 km/h na ulicach całego osiedla. Choć w konsultacjach społecznych niemal wszyscy opowiedzieli się za takim rozwiązaniem, władze Mokotowa postanowiły wykonać ich wolę "w miarę posiadanych środków". Tyle że w przyszłorocznym budżecie takich środków nie zaplanowały, a za rok obecny zarząd kończy kadencję.

Strona 1 z 66

Copyright © Sadyba24.pl             O nas   |    Zostań reporterem   |   Reklama   |    Kontakt    |   Modyfikacje: Tomold