Środa, 23 Wrzesień 2020
Super User

Super User

Tylko do wtorku 15 września trwa głosowanie na projekty budżetu obywatelskiego w Warszawie. Jednym z trzech projektów zgłoszonych na starej Sadybie jest renowacja Parku Szczubełka.

Tylko do wtorku 15 września trwa głosowanie na projekty budżetu obywatelskiego w Warszawie. Jednym z trzech projektów zgłoszonych na starej Sadybie jest renowacja Parku Szczubełka.

W wieku 92 lat zmarł Paweł Kamiński, syn adiutanta Marszałka Piłsudskiego, gen. Feliksa Kamińskiego.

Jeszcze tylko tydzień, do 15 września trwa głosowanie na projekty budżetu obywatelskiego w Warszawie. Starą Sadybę reprezentują tym razem tylko trzy projekty – zakup nowości książkowych do biblioteki publicznej przy św. Bonifacego, rewitalizacja Parku Szczubełka oraz modernizacja budynku tzw. WOPR-ówki nad Jeziorkiem Czerniakowskim. O tym trzecim projekcie rozmawiamy dziś z jego autorem, Markiem Maliszewskim.

Dwa tygodnie temu opublikowaliśmy apel jednej z mieszkanek starej Sadyby. Podając przykłady z życia, domagała się, by ekipy filmowe przestały tarasować wąskie ulice na jej osiedlu. Straż Miejska właśnie odpowiedziała, za jakie zachowanie ekip może nałożyć mandat.

Ta figura towarzyszyła starej Sadybie od początku jej poczęcia, jeszcze w latach 20-tych poprzedniego wieku. Starsi Sadybianie wierzyli, że chroni ich przed nieszczęściem. Jeszcze niedawno podniszczona i wyblakła, dzięki inicjatywie nowego pokolenia znów zachwyca swoim pięknem.

poniedziałek, 10 sierpień 2020 17:05

Filmowcy tarasują wąskie ulice na starej Sadybie

Stara Sadyba od lat stanowi ulubiony plan zdjęciowy wielu ekip telewizyjnych i filmowych. Zdaniem mieszkańców osiedla, obecność filmowców potrafi jednak mocno uprzykrzyć im życie. Jak sugeruje przykład incydentu sprzed kilku dni, straż miejska ma trudności z reagowaniem, bo sama nie zna przepisów regulujących takie sytuacje. 

Dokładnie rok temu w Internecie ukazała się petycja do prezydenta Warszawy Rafała Trzaskowskiego o ochronę Jeziorka Czerniakowskiego. W kilka tygodni podpisało się pod nią ponad 6 tysięcy warszawiaków, a sprawę nagłośniły media w całej Polsce. O to, co udało się osiągnąć od tego czasu, pytamy inicjatora petycji, który złożył pod nią pierwszy podpis – Jerzego Piaseckiego z Towarzystwa Miasto Ogród Sadyba.

W drugim odcinku cyklu „Sadybianie od podszewki” rozmawiamy z jedną z najbardziej aktywnych mieszkanek starej Sadyby, Aleksandrą Karkowską. O starych zwyczajach, które przetrwały na Sadybie, o tym, co by zmieniła na swoim osiedlu i dlaczego wychodząc po bułki wraca najwcześniej za pół godziny.

Równo 30 lat temu Sadyba przeżyła swój największy pożar w historii – w płomieniach stanęła drewniana stanica na Jeziorku Czerniakowskim

Strona 1 z 91

Copyright © Sadyba24.pl             O nas   |    Zostań reporterem   |   Reklama   |    Kontakt    |   Modyfikacje: Tomold