Super User

Super User

Stara Sadyba doczekała się nieformalnego kronikarza. Wychowany na osiedlu w latach 50., niedawno powrócił tu po latach. Dziennikarz Andrzej Fąfara, patrząc na budynki i charakterystyczne miejsca Sadyby, wspomina, jak wyglądała ta okolica przed pięćdziesięciu laty. Cykl zwany Sadybajki zaczynamy od sklepów.

Autobusy przejeżdżające przez Sadybę będą miały nowe trasy. Zmiany dotkną nie tylko linię 163.

Autobusy przejeżdżające przez Sadybę będą miały nowe trasy. Zmiany dotkną nie tylko linię 163.

W piątek wieczorem warszawski PiS opublikował listę kandydatów na radnych dzielnicy Mokotów. Część nazwisk znamy od lat. Jest jednak jedno zaskoczenie.

wtorek, 11 wrzesień 2018 16:12

Autobusy pojadą Nałęczowską

Nałęczowska zyska wkrótce długo oczekiwaną linię autobusową. Przystanki już są, wkrótce pojadą autobusy. Poznaliśmy numer linii i datę rozpoczęcia kursów.

Szkoła podstawowa nr 115 na Sadybie idzie do kompleksowego remontu. Z powodu opóźnień w rozstrzygnięciu przetargów, dzieci będą musiały się uczyć na placu budowy aż do końca roku.

Trzecia edycja jesiennego pchlego targu na starej Sadybie prawdopodobnie nie dojdzie do skutku. A na pewno nie w najbliższą sobotę. Wszystko przez wielotysięczną opłatę, jaką miasto chce nałożyć na organizatorów za dzierżawę Skweru Ormiańskiego.

Listy wyborcze Koalicji Obywatelskiej do rad stołecznych dzielnic pokazują, kto faktycznie stoi za wizją miasta zapowiadaną przez Rafała Trzaskowskiego. Po okręgu nr 4., dziś analizujemy kandydatów, których wysunęła Koalicja w drugim sadybiańskim okręgu - nr 5 - na zachód od Powsińskiej.

PiS opublikował w internecie listy kandydatów Koalicji Obywatelskiej na radnych w Warszawie. W dwóch okręgach przebiegających przez starą Sadybę partie opozycyjne stawiają na starych wyjadaczy. Jest też kilka niespodzianek.

Bezimienny zieleniak między Nałęczowską, Buską i Żegiestowską ma wkrótce otrzymać nazwę Skwer Anieli Steinsbergowej. Zdecydują o tym stołeczni radni na najbliższej sesji Rady Warszawy.

Strona 1 z 72

Copyright © Sadyba24.pl             O nas   |    Zostań reporterem   |   Reklama   |    Kontakt    |   Modyfikacje: Tomold