W ramach nowej polityki przejrzystości, dzielnica Mokotów publikuje od niedawna wykazy wniosków i decyzji budowlanych. Spojrzeliśmy, które z nich dotyczą starej Sadyby. Jest kilka niespodzianek.

Dział: WIADOMOŚCI
piątek, 24 styczeń 2020 01:27

Niejasny system oświetlenia na Sadybie

 Na przełomie grudnia i stycznia - przez miesiąc - nie świeciło 15 latarni gazowych na Sadybie. Urzędnicy nie mieli o tym pojęcia, mimo że co miesiąc dostawali raporty o awariach. Po naszej interwencji, latarnie znów się rozświetlą.

Dział: WIADOMOŚCI
wtorek, 21 styczeń 2020 19:43

Sadyba idzie na bal

Mieszkańcy starej Sadyby wracają do przedwojennej tradycji balów karnawałowych. Po raz drugi będą bawić się na balu oficerskim w 19-wiecznym carskim forcie przy Powsińskiej.

Dział: WIADOMOŚCI

 

Stołeczny ratusz wprowadza nowe zasady umieszczania tablic reklamowych w przestrzeni publicznej. W ich efekcie stara Sadyba zostanie całkowicie pozbawiona billboardów i tablic. Zmiany mamy odczuć za dwa lata.

Dział: WIADOMOŚCI

Sadybiańska restauracja Zegarmistrzowska ponownie organizuje aukcję zegarów, zegarków i rzeczy pięknych na rzecz Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. W dniu finału będzie można wylicytować m.in. kilkanaście zegarków naręcznych, w tym jeden szczególny, zamknięty w pierścionku, oraz dwie kreacje sadybiańskiej projektantki.

Dział: WIADOMOŚCI
środa, 08 styczeń 2020 19:50

Symbol starej Sadyby będzie jak nowy

Najbardziej charakterystyczny i największy obiekt starej Sadyby czeka remont.

Dział: WIADOMOŚCI

Nowe opłaty za śmieci wejdą w życie dopiero od lutego. Ale już teraz trzeba poprawnie segregować śmieci na pięć frakcji. Jeśli nawalimy, dostaniemy ostrzegawczą naklejkę i dotkliwe sankcje.

Dział: WIADOMOŚCI
środa, 01 styczeń 2020 22:55

Co wstrząsnęło sadybianami w 2019?

Jak zwykle na przełomie roku przypominamy najważniejsze wydarzenia, którymi żyła stara Sadyba w mijających 12 miesiącach. Tym razem obiektywnie – 20 materiałów, które czytaliście najchętniej w 2019

Dział: WIADOMOŚCI

Copyright © Sadyba24.pl             O nas   |    Zostań reporterem   |   Reklama   |    Kontakt    |   Modyfikacje: Tomold