Miasto nie realizuje największego projektu ochrony Jeziorka Czerniakowskiego, który wygrał w ubiegłorocznym budżecie partycypacyjnym na dolnym Mokotowie. Choć od początku roku minęło już 9 miesięcy, nadal nie wykonano prac o wartości ponad 200 tysięcy złotych. Istnieje ryzyko, że pieniądze te przepadną.

Dział: WIADOMOŚCI
poniedziałek, 24 wrzesień 2018 16:29

Sadybajki - czyli Sadyba przed pół wiekiem (4)

Kontynuujemy wspomnienia Andrzeja Fąfary o Sadybie, która odeszła. Dziś powracamy do tematu zakupów.

Dział: SADYBA NIEZNANA

Wspomnień o Sadybie sprzed lat ciąg dalszy. Dziennikarz Andrzej Fąfara opowiada tym razem o swojej ulubionej ulicy osiedla - Orężnej. Nie mylić z Okrężną. Wiedzieliście, że kiedyś jeździł tędy autobus?

Dział: SADYBA NIEZNANA
czwartek, 20 wrzesień 2018 16:11

Sadybajki - czyli Sadyba przed pół wiekiem (2)

Kontynuujemy wspomnienia o Sadybie dziennikarza Andrzeja Fąfary. Dziś o mniej znanym obliczu willowego osiedla - o kamienicach, a właściwie o jednej z nich.

Dział: SADYBA NIEZNANA

Stara Sadyba doczekała się nieformalnego kronikarza. Wychowany na osiedlu w latach 50., niedawno powrócił tu po latach. Dziennikarz Andrzej Fąfara, patrząc na budynki i charakterystyczne miejsca Sadyby, wspomina, jak wyglądała ta okolica przed pięćdziesięciu laty. Cykl zwany Sadybajki zaczynamy od sklepów.

Dział: SADYBA NIEZNANA

Autobusy przejeżdżające przez Sadybę będą miały nowe trasy. Zmiany dotkną nie tylko linię 163.

Dział: WIADOMOŚCI

W piątek wieczorem warszawski PiS opublikował listę kandydatów na radnych dzielnicy Mokotów. Część nazwisk znamy od lat. Jest jednak jedno zaskoczenie.

Dział: WIADOMOŚCI
wtorek, 11 wrzesień 2018 16:12

Autobusy pojadą Nałęczowską

Nałęczowska zyska wkrótce długo oczekiwaną linię autobusową. Przystanki już są, wkrótce pojadą autobusy. Poznaliśmy numer linii i datę rozpoczęcia kursów.

Dział: WIADOMOŚCI

Szkoła podstawowa nr 115 na Sadybie idzie do kompleksowego remontu. Z powodu opóźnień w rozstrzygnięciu przetargów, dzieci będą musiały się uczyć na placu budowy aż do końca roku.

Dział: WIADOMOŚCI

Trzecia edycja jesiennego pchlego targu na starej Sadybie prawdopodobnie nie dojdzie do skutku. A na pewno nie w najbliższą sobotę. Wszystko przez wielotysięczną opłatę, jaką miasto chce nałożyć na organizatorów za dzierżawę Skweru Ormiańskiego.

Dział: WIADOMOŚCI
Strona 1 z 2

Copyright © Sadyba24.pl             O nas   |    Zostań reporterem   |   Reklama   |    Kontakt    |   Modyfikacje: Tomold