Mieszkańcy Mokotowa, skuszeni wysokimi bonifikatami, wprowadzonymi przez stołecznych radnych, rzucili się składać wnioski o przeksztacenie użytkowania wieczystego swoich mieszkań i domów na własność. Lawinowy przyrost liczby podań napotyka jednak na poważną barierę - w urzędzie dzielnicy nie ma ludzi, którzy mogliby je szybko obsłużyć.

Dział: WIADOMOŚCI

Oglądanie filmów w kinie nie dla wszystkich jest przyjemne. Szczególnie źle znoszą kinowe warunki osoby cierpiące na zespół aspergera i autyzm. Mieszkanka Sadyby zdecydowała się im pomóc, wprowadzając dla nich specjalne seanse. 

Pod koniec września dzielnica Mokotów sprzedała pierwsze dwa domy komunalne na Sadybie, opróżnione z lokatorów i wolne od roszczeń. Uzyskała ceny znacznie wyższe od zapisanych w swoim budżecie.

Dział: WIADOMOŚCI

Mimo potestów mieszkańców i autora projektu, urzędnicy dalej realizują swój plan. Chcą wprowadzić niedopasowany do zabytkowej okolicy kontaruch rowerowy na ulicy Jodłowej na Sadybie.

Dział: WIADOMOŚCI
środa, 18 październik 2017 21:39

Przeprosiny

Redakcja i wydawca serwisu internetowego Sadyba24.pl oświadcza, że artykuł "Bulwersująca zabudowa na Sadybie. Czy plan miejscowy nadal działa?", z dn. 15 października br. zawierał list mieszkańca, w którym bezprawnie udostępniono dane osobowe pana Roberta Grey i w którym znalazły się treści pomawiające go o wpływanie nieczystymi metodami na uzyskanie zgód na realizację inwestycji budowlanej - rozbudowy domu jednorodzinnego. Przyznajemy, że przed publikacją przywołanego artykułu nie dochowaliśmy zasad rzetelności i staranności dziennikarskiej, w szczególności nie zwróciliśmy się do pana Roberta Grey o ustosunkowanie się do treści kierowanych przeciwko niemu zarzutów i wyjaśnienie okoliczności dotyczących realizowanej przez niego inwestycji. W związku z tym, za publikację przywołanego artykułu pana Roberta Grey przepraszamy.

Redakcja Sadyba24.pl

Dział: WIADOMOŚCI
środa, 18 październik 2017 16:55

Pokażą na Sadybie, jak żyła II RP

W niedzielę rusza na Sadybie cykl spotkań edukacyjnych "Warszawa II RP wzorem niepodległości". O projekcie rozmawiamy z jego współautorką, Katarzyną Szczepaniak z Akademii Znajomych.

Dział: LUDZIE SADYBY

Pod koniec października rusza na Sadybie cykl spotkań edukacyjnych o Warszawie międzywojnia.  Koncerty, wykłady i pokazy potrwają do końca listopada.

Dział: WIADOMOŚCI

Za kilka dni urzędnicy mokotowskiego ratusza rozstrzygną przetarg, który może trwale oszpecić jedną z najpiękniejszych ulic zabytkowej Sadyby. Na Jodłowej, pokrytej kostką brukową i zabytkowymi latarniami gazowymi, wkrótce mają się pojawić: beton, plastik i ostre kolory.

Dział: WIADOMOŚCI

Copyright © Sadyba24.pl             O nas   |    Zostań reporterem   |   Reklama   |    Kontakt    |   Modyfikacje: Tomold