czwartek, 22 grudzień 2016 18:05

Święta bez kominka? Alarmujące dane z badań

Domowy kominek truje znacznie bardziej niż jakikolwiek smog z komina, pieca węglowego lub rury wydechowej samochodu. Tak wynika z najnowszych badań, jakie przeprowadziła inicjatywa Warszawa Bez Smogu.

Dział: WIADOMOŚCI

Po latach posuchy stara Sadyba otrzyma w następnych dwóch latach trzy nowe ulice. Są już gotowe projekty dla Juraty i Ojcowskiej oraz koncepcja dla Goraszewskiej.

Dział: WIADOMOŚCI

Mimo ubiegłotygodniowego wybuchu sadzy i dużego zadymienia, piec węglowy w domu przy Morszyńskiej dalej będzie działał.

Dział: WIADOMOŚCI

Nie udało się pobić rekordu w lepieniu świątecznego łańcucha. Sobotni artystyczny kiermasz na Sadybie dowiódł jednak po raz kolejny, że ta mała enklawa Mokotowa może się pochwalić rekordowym poziomem integracji między mieszkańcami. 

Smog dał dziś o sobie znać z różnych stron. W dniu wielokrotnego przekroczenia norm zanieczyszczenia powietrza i dzień po pożarze smogu w kamienicy na Sadybie, ratusz ogłosił dotacje na wymianę pieców węglowych. To pierwszy konkretny krok w programie walki z niską emisją.

Dział: WIADOMOŚCI
środa, 14 grudzień 2016 19:03

Wybuch sadzy w komunalnej kamienicy na Sadybie

Komunalny dom przy Morszyńskiej 27 był od lat największym trucicielem powietrza na starej Sadybie. Dziś sam padł ofiarą zaniedbań przy użytkowaniu pieca na koks. Według sąsiadów, nastąpił wybuch sadzy w kominie.

Dział: WIADOMOŚCI

Pogoda nie sprzyjała, a jednak mieszańcy starej Sadyby tłumnie ruszyli do urn, by wyrazić swoje zdanie o soleniu i ograniczeniu prędkości na ulicach osiedla. Dziś dzielnica Mokotów podliczyła liczbę wypenionych ankiet.

Dział: WIADOMOŚCI
poniedziałek, 12 grudzień 2016 18:50

Sadyba stroi się na gwiazdkę

W najbliższy weekend Sadybianie znów kupią artystyczne dekoracje świąteczne przy Okrężnej. A jeśli kreatywnie ozdobią swój dom, mogą nawet liczyć na nagrodę.

Dział: WIADOMOŚCI

Nie chce być weterynarzem, ale pomaga zwierzętom równie intensywnie co on. Młoda Sadybianka uratowała już od śmierci jeże, sroki, sikorki i wiele innych małych stworzeń.

Dział: LUDZIE SADYBY

Jeziorko Czerniakowskie powita przyszłorocznych plażowiczów nowym, czystym piaskiem. Będzie go dużo - aż tysiąc ton!

Dział: WIADOMOŚCI

Copyright © Sadyba24.pl             O nas   |    Zostań reporterem   |   Reklama   |    Kontakt    |   Modyfikacje: Tomold